Czy to normalne przy anginie?

Witam od paru dni mialam)suche gardlo i lekki bol az w koncu gorączkę okolo39stopni.poszlam do lekarza i stwierdzIł angine ropna(nie mam nalotów) dostalam Zamur 500. Wzielam dwie tabletki i nie goraczkuje juz jedynie 37,3 bol gardla sie lekko zmiekszyl als mam problemy z polykaniem. CY to normalne przy anginie?

Angina ropna to białe ropne naloty na migdałkach podniebiennych oraz powiększenie i bolesność węzłów chłonnych szyi. Nie wiem czy to angina. Jeżeli to angina to winno się ją leczyć lekami z grupy penicillin przez okres 7-10 dni. Skoro bierzesz cefalosporynę to pozostań przy niej i być może będzie ok.