Czy to normalne, że pojawiła się wydzielina z pochwy po stosunku?

Dzien dobry. Mam takie pytanie i problem , Jestem już po 40 i od zawsze uważałam się za osobę aseksualną. Seks i wszystko co z nim związane mogły dla mnie nie istnieć a wręcz nie dopuszczałam takiej opcji. I niespodzianka, poznałam mezczyzny, który mnie niesamowicie pociąga w obcowaniu i td, i Problem! O ktorym .chciałabym was poprosić o rade i opinie. mam już 42 a moj partner 57.. i juz od jakiegoś czasu zostawal u mnie na noc i nalegał na mnie abyśmy współżyli i w końcu się zgodziłam, i chyba już sama to chciałam choc sie bałam bo bardzo dawno to miałam, i nie mam w życiu wielkiego doswiadczenia w tym planie..). ale chyba sie czułam też że juz jestem gotowa, i chce to zrobić, tylko fakt może nie tyle dla siebie co dla niego ale chce. dodam ze ja już to mialam, i juz jestem mamą. I od zawsze stosował tylko prezerwatywy, wiem ze to mało komfortowy sposób i td, i chciałam.. aby była prezerwatywa ale wyszło tak jak wyszło.. jeszcze podczas tych pieszczot, gry wstepnej partner tam dotykal, ocierał, i wszedł.. .. prezerwatywy nie było! w dniu kiedy się kochaliśmy, to jest 2 dni temu, (po stosunku w nocy miałam bardzo duzo lepkiej wydzieliny z cipki bardzo chciałam siku i to zauwazyłam) az włosy mi sie zjeżyły!! i nie mam pojęcia dlaczego? pytanie nie normalne.. Czy kobieta po stosunku ma cos tam miec?? nigdy w zyciu tego nie miałam, i nie pamietam tego do tych czas.. i niewiem co to? i co ja mam robic dalej? czy ja już mam robic test ciażowy?? i co to za sluz??? chyba nigdy nie mialam tyle wydzieliny z cipki.. nawet prosto podczas podniecenia jeszcze do partnera i tego stosunku! Co ja mam robic dalej? i jak to ja ma uprawiac dalej abym tego nie miac bo to na prawde nie jest komfortowo!? i jak ja mam wiedziac?!! i jak to maja inne kobiety? czy cos stosuja? czy tak ma kazda? bo to naprawde nie jest fajne dla mnie.... Bardzo chcialalbym na ten temat wiedzy!!.. :( nigdy o tym nie czytalam, bo chyba tego nigdy i nie mialam dotychczas! a teraz pytam jak nastolatka..
KOBIETA, 44 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pojawienie się wydzieliny z pochwy to fizjologiczny objaw występujący podczas współżycia. Ma on związek z pobudzeniem seksualnym, a jego ilość jest kwestią indywidualną i może zależeć od fazy cyklu miesiączkowego.

Jeśli oprócz nadmiernej wydzieliny nie zauważyła Pani żadnych nieprawidłowości, takich jak swędzenie bądź pieczenie pochwy, to zapewne wszystko jest w porządku. Duża ilość wydzieliny może bowiem mieć związek także z infekcją. Dla pewności może Pani udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania. To będzie również dobry czas, by dopytać go o kwestię nadmiaru wydzieliny z pochwy. Jeśli zaś chodzi o czas na zrobienie testu ciążowego, to najlepiej odczekać 14 dni od stosunku.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/duza-ilosc-wydzieliny-z-pochwy-podczas-stosunku-u-40-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/duza-ilosc-bialej-wydzieliny-z-pochwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/duza-ilosc-sluzu-z-pochwy-podczas-stosunku-z-partnerem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.