Czy to normalne, że tyle wynosi poziom d-dimerów?

Dzień dobry, jestem w 38 tygodniu ciąży , poziom dimerów wynosi u mnie 2896, czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, wysoki poziom d-dimerów w III trymestrze ciąży jest normalnym zjawiskiem, zazwyczaj oscyluje on w normie około 1000 ng/mL do 2000 ng/mL, jednak w Pani przypadku (2896 ng/mL) niekoniecznie świadczy on o toczącej się chorobie, zwłaszcza jeśli czuje się Pani dobrze.

Otrzymane wyniki warto skonsultować jeszcze ze swoim lekarzem prowadzącym, który ewentualnie może zechcieć zlecić dodatkowe badania, zależne od Pani ogólnego stanu zdrowia i ewentualnych objawów dodatkowych.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-zakrzepicy-objawy-d-dimery-badania-dodatkowe

https://portal.abczdrowie.pl/d-dimery

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.