Czy to objaw od kamyka?

Witam od kwietnia borykam się z problemem parcia na pęcherz. Na początku pomagała neofuragina. Robiłam posiew moczu, (mocz był pobrany wieczorem, a rano oddałam go dopiero do badania i wyszła klebisella pneumoniae. Wziełam zgodnie z biogramem zinnat. Jednak cały czas odczuwam dyskomfort w pęcherzu, niepełne opróżnienie i parcie . Usg wykazało, że w ujściu pęcherzowym lewego moczowodu jest złóg o średnicy 7 mm.Udało mi się wysikać malutki okruszek kamyka, ale parcie nadal jest. Czy to od kamyka?

Takie objawy mogą być związane i właśnie z występowaniem kamicy moczowej jak też i zakażeniem dróg moczowych. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skosnultowac się z urologiem i na pewno powtórzyć kontrolnie USG układu moczowego (co stało się ze złogiem?) i kontrolny posiew moczu (czy bakteria została zwalczona?).

Powtórzyłbym badanie USG, powtórzyłbym badanie posiewu moczu. Jeśli posiew jałowy, a kamyka już nie ma to wspólnie z urologiem szukać innej przyczyny dolegliwości pęcherzowych - np. nadreaktywność pęcherza itp...Pozdrawiam rh