Prostata w wieku młodzieńczym - czy jest możliwa?

Witam! Od dość dawna mam pewien problem. Zaczęło się od ciągłego przymusu wydalania moczu - dość często nawet co 15-20min. Poszedłem do lekarza rodzinnego, w moich wynikach nic nie stwierdził (było to ogólne badanie moczu), przepisał urosept. Nie pomógł. Następnie brałem urostin - także nic nie wniósł. Poszedłem ponownie. Przepisano mi furagin. Nie pomógł. Pojechałem do większego miasta na usg jamy brzusznej. Lekarz mi wypisał oświadczenie (wątroba, trzustka, pęcherzyk i drogi żółciowe, śledziona, obie nerki, naczynia brzuszne, przestrzeń okołoaortalna, pęcherz moczowy i stercz) usg w normie. Po mikcji w pęcherzu zostało 10ml (przed badaniem piłem sporo wody, chciało mi się oddać mocz tak mocno, że ledwo wytrzymałem usg). Po badaniu dość sporo wydaliłem moczu, po 20 minutach znowu sporą dawkę. Jednak problem nie znikał. Poszedłem prywatnie do urologa, popatrzył na ogólne badanie moczu i stwierdził "że coś tu jest". Zapytał czy nikt u mnie nie ma kamicy nerkowej, jednak takie stwierdzenie nigdy nie padło. Został mi przepisany cipronex na 5 dni. Nie pomógł. Poszedłem znowu (wykonałem posiew moczu, ale oddałem mocz do złego pojemnika i w posiewie wyszło tylko, że jakaś liczba i bakterie fluorowe czy jakoś tak). Lekarz przepisał mi zinnat na 5 dni. Czułem, że troche jakby pomagał, ale 5 dni to mało i problem nie zniknął. Od jakiegoś czasu (tydzień, może pare dni więcej) nie ma nocy w której nie oddaję moczu. Zazwyczaj koło 5-6 rano, oddaję dość sporo, czuje pusty pęcherz i zasypiam. Kupiłem już pojemnik jałowy na mocz, oddaję na posiew w poniedziałek, w środę odbiorę wyniki, a w czwartek wybieram się do urologa. Czy jest możliwa u mnie prostata? Nie odczuwam jakiegoś konkretnego bólu nigdzie (może od paru dni czasem po lewej stronie, ale na pewno nad pęcherzem moczowym). Żaden lekarz w moim kierunku nie powiedział takiego terminu, ale jestem szczerze zaniepokojony. Czy poprzez badanie usg mogli oni stwierdzić przyrost prostaty? Zapomniałem dodać, że jak już idę do tolalety, to muszę z 5-7 sekund odczekać zanim oddam moczu, leci on w zależność czasem mało, ale jeśli chce mi się bardzo siku to normlanym strumieniem, nie odczuwam jakiegoś pieczenia ani bólu podczas odawania moczu, po oddaniu jakieś 20 min później czuje nagromadzenie moczu na górze w penisie, a pęcherz jakby był po prostu pusty. Dodam, że mam 17 lat. Proszę o odpowiedź, Bartek.

MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Drogi Bartku!

Objawy, które masz najbardziej sugerowałyby zakażenie układu moczowego, ale jak widać leczenie zakażenia nie przyniosło skutku. Łagodny przerost prostaty i rak prostaty to domena zdecydowanie ludzi po 40. roku życia i później - wcześniej się one raczej nie zdarzają. W zapaleniu prostaty jednym z głównych objawów byłby ból, a u Ciebie się on raczej nie pojawia. 

Zaburzenia oddawania moczu mogą brać się także z powodu kamicy moczowej, chorób pęcherza moczowego lub ucisku innych narządów na pęcherz moczowy, ale także z powodu cukrzycy, moczówki lub po prostu z powodu picia dużej ilości wody.
Proszę wybrać się do urologa i kontynuować diagnostykę.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty