Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwa jest prostata w wieku 23 lat?

Witam, mam 23 lata, od jakiegoś czasu mam problem z częstym oddawaniem moczu. W nocy przeważnie ok. 5-6 razy muszę wstać i oddać mocz. W dzień także często mi się zdarza, po oddaniu moczu po 20-30 min czuję „parcie” na czubku penisa. Dodam, że jak jestem zajęty, praca, jazda samochodem, to nie ma z tym problemu. Nie czuję żadnego pieczenia w moczu ani spermie, nie ma krwi. Najbardziej odczuwam potrzebę moczu leżąc. Dodam, że zauważyłem, że na tzw. „kacu” to mi się nie zdarza. Do urologa mam zamiar się udać, ale chciałbym wstępnie się zorientować, co może mi dolegać. Pozdrawiam

23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować przerost łagodny prostaty, ale także zakażenie układu moczowego.

Aby stwierdzić, jaka jest przyczyna, konieczne jest badanie urologiczne, a także ewentualne badania dodatkowe m.in. analiza moczu czy badanie USG przezodbytnicze. 

Przerost prostaty zdarza się rzadko w tym wieku, jednakże nie można tego wykluczyć.
Proponuję skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy