Młodzieńcza prostata - na czym polega?

Witam. Lekarz zdiagnozował u mnie łagodny przerost prostaty (mam 20 lat), a czytając informacje na ten temat w internecie znalazłem termin młodzieńcza prostata. Moje pytanie: to czy obie te nazwy to jest to samo, czy to 2 różne schorzenia prostaty? Zastanawiam się też nad tym czy będzie się to u mnie dalej rozwijać. To znaczy jeżeli teraz chodzę oddać mocz średnio co 3 godziny, to czy jak będę miał 30 lat czy więcej to czy będę musiał to robić częściej? Z góry dziękuję za pomoc.
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Łagodny przerost prostaty i prostata młodzieńcza to synonimy, wynikające z faktu, że łagodny przerost prostaty może pojawiać się w każdym wieku u dojrzałego mężczyzny.
Trudno prognozować przebieg Pańskiej choroby. Napewno należy dążyć do ustąpienia bądź złagodzenia objawów częstomoczu. Niestety doświadczenie pokazuje, że nawet u młodych ludzi może okazać się konieczny zabieg uretroskopowy w celu poprawy komfortu życia.
Proponuję pozostać pod kontrolą urologa, należy obserwować stopień nasilenia objawów i o wszystkim informować lekarza.

Redakcja abcZdrowie.pl