Czy to objaw ustępującego porażenia?

Witam. Już tydzień czasu Mam porażenie nerwu lewego twarzy od powiania (najprawdopodobniej). Biorę encorton, witaminy z grupy b. Od 3 dni boli mnie głowa z tej porazonej strony . Ból pojawia się przy dotyku twarzy a najbardziej boli pod uchem. Czuję delikatna poprawę wokół ust (minimalna)Czy to objaw ustepujacego porażenia czy też może być to coś poważniejszego. Wizytę u neurologa mam za 2 tygodnie.

Jeśli miała Pani zdiagnozowany facialis to podstawą przy gojeniu jest stymulacja nerwów i mięśni aby zapobiec uszkodzeniom mechanicznym. Takie zabiegi wykonuje fizjoterapeuta stosujący fizykoterapią (zabiegi: elektrostymulacja, laseroterapia punktowa, specjalistyczny masaż, ćwiczenia z mobilizacją). Objawy bólowe występują przy powrocie funkcji nerwów. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki