Czy to objawy psychopatii czy nerwicy?

Witam mam pytanie - Czy to sa objawy psychopatii czy nerwicy ?? bole w okolicy serca natretne mysli o tym ze moge kogos skrzywdzic nozem strach ze zemdleje na ulicy uczucia przechodzacych fal goracych przez cialo mysli ze zrobie cos glupiego np strace kontrole nad soba i zdemoluje sklep ??

Dobry wieczór
Opisane przez Pana objawy nie wskazują na psychopatię a zaburzenia lękowe zwane potocznie nerwicą. Aby Pana zdiagnozować dokładnie, wymagana jest wizyta albo u psychiatry albo u psychologa. Wspominam o diagnozie, gdyż może być to objaw lęku o zdrowie lub ataki paniki. Zaburzenia lękowe leczy psychoterapia, farmakologia pomaga wyciszyć doskwierające objawy i skupić się na pracy terapeutycznej.

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Umysł Intelektualny i Umysł Emocjonalny.
Umysł Intelektualny, rozsądny zawsze opiera się na podstawie właściwej oceny sytuacji, dlatego kiedy operujemy na parametrach tegoż umysłu, generalnie wszystko jest w porządku w naszym życiu. Jesteśmy zadowoleni, szczęsliwi i pewni siebie!
A to głównie za sprawą rozmaitych neuroprzekaźników i naszych naturalnych chemikaliów, które wydzielają się podczas wykonywania określonych czynności. Tj. Pozytywne akcje-działania, Pozytywne interakcje-współpraca, oraz przede wszystkim, pozytywne myślenie.
Kiedy utrzymujemy się na tych trzech, pozytywnych parametrach, tworzymy wzory w mózgu, które z kolei, pomagają nam utrzymać stały przepływ Serotoniny-hormonu szczęścia. Jest ona najbardziej istotna w utrzymaniu zdrowia i równowagi psychicznej.
Poza Serotoniną wyróżniamy również Dopaminę i Noradrenalinę, odpowiedzialne za stany automotywacji i samozadowolenia( ulga po ciężkiej pracy, zadowolenie kiedy ktoś pochwali nas za dobrze wykonaną pracę, zadowolenie z siebie i swoich osiągów etc.etc.)
Mówiąc więcej, nasz Intelektualny Umysł, jest rozsądny, szczęśliwy i pewny siebie dlatego, że zasilany jest pozytywnymi chemikaliami.
Mamy jednak rownież Umysł Emocjonalny-primitywny, który głównie porozumiewa się i funkcjonuje w oparciu o emocje i primitywne wzorce zachowań. W centralnej i najbardziej wpływowej części tego Umysłu, znajduje się Amygdala, jest odpowiedzialna za nasze reakcje "uciekaj lub walcz" ( w sytuacji zagrożenia, lub nowego,nieznanego nam doświadczenia, to ona decyduje o tym w jaki sposób reagujemy).
Połączona jest z dwoma równie prymitywnymi częściami naszego mózgu: Hipokampus, ktory przechowuje wszystkie nasze prymitywne doświadczenia jak i wzorce nieodpowiednich zachowań i Hipotalamus, który reguluje reakcje chemiczne, zarówno w ciele jak i w Mózgu.
Jest to bardzo prymitywny umysł zwany "Systemem Limbicznym", szczóry mają System Limbiczny o tej samej budowie(dlatego większość badań z zakresu psycho-neuro-nauki, wykonywanych jest na tych właśnie stworzeniach)
Teraz, kiedy operujemy na tych negatywnych-emocjonalnych, parametrach umysłu, zwykle ukazuje się to stresem, depresją, lękami, złością, czy nawet nerwicą.
To także bardzo obsesyjny umysł, lubiący powracać do naszych wcześniejszych wzorców zachowań ( często są to błędnie zapisane wzorce), tz.Np., jeżeli wczoraj upewnialiśmy się czy jesteśmy w zagrożeniu, on dziś zachęci nas do tego samego. Jest też czujny, i bardzo dobrze,ponieważ dobrze jest pozostać uważnym,kiedy sytuacja tego wymaga.
Niestety ten umysl nie jest intelektualny-rozsądny i nie opiera się na analitycznych faktach, jak czyni to umysł intelektualny, co często powoduje, w mniejszym lub większym stopniu, kryzysy życiowe, a nawet prowadzi do poważnych powikłań podłoża psychicznego ( depresja, lęki, złość i ogólne niezadowolenie to najczęstrze obiawy). Przyczyną tych stanow jest nadmierna produkcja Adrenaliny i Kortyzolu, hormonów stresu i zapobiegających odczuwanie bólu
Reasumując: Chcąc czuć się szczęśliwym, zmotywowanym i pewnym siebie, trzeba nam operować na pozytywnych parametrach Umysłu Intelektualnego, który zawsze ma rozwiązanie i odpowiedź. I aby tego dokonać należy stosować się do zasad Natury, która nagradza nas za: pozytywne akcje, pozytywne interakcje oraz pozytywne myślenie.

Witam Pana
Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pana pytanie,
czy są to objawy zaburzeń nerwicowych czy też
zaburzeń psychotycznych musiałabym poznać więcej
szczegółów, przeprowadzić z Panem wnikliwy wywiad
by zbadać okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął
leczenie i/lub psychoterapię.
W terapii tego typu zaburzeń najlepsze efekty
można osiągnąć wówczas, gdy leczenie
farmakologiczne połączone jest z psychoterapią.
Zachęcam Pana do osobistej konsultacji z lekarzem
psychiatrą oraz psychologiem lub psychoterapeutą,
który dotrze do źródeł Pana dolegliwości i dobierze
odpowiednią technikę, dzięki której problem
zostanie rozwiązany.
Proszę nie zwlekać, bowiem objawy będą się
nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się
Pana stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl