Czy to oznacza, że gronkowiec jest na nie oporny?

Zdiagnozowano u mnie 1. Staphylococcus aureus MSSA - metycylinowrażliwy. Chciałabym się go pozbyć, ponieważ dokucza mi przez niego trądzik. Lekarz nie chciał przepisać antybiotyku, bo organizm może się uodpornić. Zaczęłam czytać o naturalnych sposobach i przeczytałam o miodzie czosnku i coś co ponoć pomaga ognisko z kory brzozy. Jednak doczytałam, ze gronkowiec jest MSSA czyli metycylinowrazliey. Czy to oznacza, ze naturalne sposoby, które wymieniłam wyżej nie zadziałają na niego i gronkowiec jest na nie oporny?

Nie rozumiem argumentacji lekarza, być może nie przedstawiła tu Pani dokładnego przebiegu rozmowy. Sugeruję konsultację z innym specjalistą.

Jest niewielka szansa na zwalczenie infekcji bakteryjnej sposobami naturalnymi, ale nie są to metody szkodliwe, można spróbować.