Czy to przemęczenie zęba i potrzeba czasu na brak bólu?

Witam, miesiąc temu miałem robione wypełnienie zęba 7. Do czasu zabiegu ząb nie bolał mnie. Po okazało się, że jest za wysokie wypełnienie - nie mogłem nawet zacisnąć zębów. Po tygodniu zostało skrócone, jednak wciąż niedostatecznie odpowiednio, wciąż ból przy gryzieniu i zaciskaniu. Po kolejnych 2 tyg wypełnienie zostało dobrze skorygowane - mogę bez problemu zacisnąć zęby. Jednak nadal nie mogę gryźć tym zębem. Czy to przemęczenie zęba i potrzeba czasu na brak bólu? Ząb sam z siebie nie boli.

Na pewno trzeba sprawdzić na RTG czy nic się nie dzieje w kości. Ząb przez długi czas był przeciążony za dużym wypełnieniem i może być tak, że jeszcze przez kilka dni będzie reagował.