Jak pozbyć się tego bólu po wyrównaniu zęba?

Dzień dobry, trzy lata temu przez wadę zgryzu ukruszył mi się kawałek zęba (dolna dwójka). Nawet nie wiedziałem, kiedy dokładnie się to stało, ponieważ nic mnie wtedy nie bolało. Dopiero po czasie zauważyłem, że ząb nie jest cały. Poszedłem więc do Pani Stomatolog w celu założenia kompozytu. Przed jego założeniem, Pani Stomatolog powiedziała, że musi lekko wyrównać ząb. Wtedy się wszystko zaczęło. Po wyrównaniu zęba i założeniu kompozytu czułem lekki ból, ale nie dziwiło mnie to, jako, że po wizycie u Stomatologa często tak jest. Ból się utrzymywał, utrzymywał, i tak po 3 latach nadal odczuwam ból (nie jest ogromny, ale jednak przeszkadza, szczególnie mając świadomość, że jeśli nikt mi nie pomoże, to będzie mnie to boleć do końca życia). Tamta Pani Stomatolog podczas tego wyrównywania zęba coś mi uszkodziła. Trudno mi powiedzieć, czy jest to ból zęba (podejrzewam, że to jakiś nerw). Byłem u wielu Stomatologów i nikt nie potrafił mi pomóc, również Pani, która mi to zrobiła. Na prześwietleniu zęba też nic nadzwyczajnego nie widać, a mnie tam naprawdę boli. To miejsce nie jest wrażliwe ani na niskie, ani na wysokie temperatury. Ból narasta tylko, gdy gryzę jedzenie tym miejscem. Czuję się bezradny. Nie chcę, żeby bolało mnie to do końca życia. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Trzeba sprawdzić zgryz bo sam Pan napisał że jest wada. Jeżeli zęby nie są dobrze ustawione to mogą być przeciążone i dlatego pojawiają się dolegliwości. Trzeba sprawdzić także w 3D na tomografii komputerowej czy wszystko jest ok z korzeniami o kością otaczającą zęby.