Czy to są pierwsze objawy arytmii?

W ciągu dnia odczuwam dziwne bicie serca, jakby dodatkowy skurcz, lub chwilowe zatrzymanie pracy serca i czuję wtedy jego silne uderzenie - jakby podwójnie mocniejsze niż normalnie - jakby serce chciało wyskoczyć. Zawsze jest to jednorazowe. Tętno pozostaje w normie, ciśnienie także. Czy są to pierwsze objawy arytmi? Miałam robione 2 razy w ciągu tego roku EKG i wyszło dobrze, podstawowe badania w normie. W przeszłości przechodziłam stany depresyjno-lękowe z napadami paniki.

Z opisu Pani dolegliwości można wnioskować, że dokuczają Pani dodatkowe skurcze serca z odczuwaną tzw. przerwą wyrównawczą. To formalnie jest arytmia (czyli nierówna praca serca) ale nie oznacza, że trzeba stosować farmakoterapię. Dla pełnego wyjaśnienia, poza badaniami biochemicznymi można zaplanować wykonanie badania Holtera celem określenia rodzaju i ilości występowania tych dodatkowych skurczów. Jeśli jest ich kilka na dobę to można z tym poczekać. Decyzja jest do omówienia z Pani lekarzem prowadzącym.