Czy to świadczy o chorobie Hashimoto?

Witam, od jakiegoś czasu zmagam się z bólem w okolicach szczęki z jednej strony, co z czasem przerodziło się także ból ucha. Morfologia nie wykazała jakiś znacznych odchyleń, poza nieco powiększonym MCV-o 4, MCH-o 2, PDW-o 0,2 i Limfocyty o 3,6. CRP poniżej 1,0. Dodatkowo zauważyłem powiększone węzły tuż za uchem. Internista nic wielkiego nie stwierdził, laryngolog również-kazał smarować okolice węzłów i szczęki Difortanem. Z ciekawości udałem się na badanie usg węzłów-nie stwierdzono patologicznego unaczynienia, natomiast stwierdzono uogólnione powiększenie węzłów za kątami żuchwy i karkowych-największy za kątami żuchwy po prawej-11,6x5,9mm, a po stronie lewej 14,9x6,5mm. Lekarz zwrócił jednak uwagę na mniej jednorodną echostrukturę tarczycy z podejrzeniem odcinkowego zapalenia części górnej płata prawego. Zostałem poinformowany o konieczności zrobienia TSH, FT3 i FT4(jeszcze nie zostały wykonane) oraz odbycia konsultacji stomatologicznej. Chciałem zapytać czy to świadczy o chorobie Hashimoto, czy jednak mogą być tego inne przyczyny?

Witam.Węzły zadnego związku z chorobą Hashimoto nie mają.Podobnie lekkie przerzedzenie struktury tarczycy w usg o tym nie śiwadczy,chociaż w Hashimoto się to obsewruje.