Czy to ustapi?

Mam 19 lat. Zawsze miałam regularny okres i był on w drugim i trzecim dniu dość obfity - trwał zwykle 4-5 dni. Ostatnio spóźnił mi się i nie jest on obfity - najpierw była wydzielina, potem krew, ale to nie było tak, jak zawsze, w sumie nie przypominało to krwi tylko brazowe upływy.

W ostatnim miesiacu byłam przeziębiona, miałam trochę stresu oraz wysiłku, głównie intelektualnego, ponieważ musiałam uczyć się do egzaminów, bardzo często zarywając noce pijąc dużo kawy, mało spałam. Pogoda także się zmieniła, były straszne upały - słyszałam, że to może mieć wpływ na okres. Bardzo się martwię. Czy wszystko wróci do normy? Od razu chciałam dodać, że jestem dziewicą, nie uprawiam seksu, więc ciąża nie wchodzi w grę. Trochę się masturbowałam, czy to ma na to wpływ? Proszę bardzo o pomoc.

Witam.

Stres, wysiłek fizyczny, zmiany pogody, zmiany strefy klimatycznej lub czasowej mogą powodować przesunięcia w cyklu miesiączkowym. Bez badania nie można powiedzieć czy tak jest w Pani przypadku, jednak jest to prawdopodobne. W razie przedłużających się zaburzeń wskazana jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam.