Czy byłam w ciąży i doszło do poronienia?

Witam.
Ja też mam poważny problem i może ktoś mi pomoże. Miałam dostać okres 3 listopada, spóźnił mi się 7 dni, robiłam testy 2 w ciągu tych 7 dni, ale były negatywne. Okres trwał 5 dni, ale normalnie okres trwa u mnie 6-7 dni więc to trochę dziwne. Teraz dostałam okres 9 grudnia, krwawienie jest obfite, boli mnie podbrzusze i dziwnie się czuję. Czy wie ktoś jaka jest tego przyczyna? Dodam jeszcze że to już 6 dzień okresu a krwawienie jest ciągle tak samo obfite. Czy jest możliwość, że byłam w ciąży i poroniłam? Dodam, że palę papierosy.
Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nie można jednoznacznie powiedzieć czy doszło do poronienia. Taka możliwość oczywiście istnieje.
Należy wyjaśnić co jest przyczyna przedłużającego się krwawienia. Przedłużające się oraz obfite krwawienia miesiączkowe mogą być spowodowane mięśniakami macicy, polipami lub przerostem błony śluzowej macicy. Należy w takiej sytuacji również wykluczyć zaburzenia krzepnięcia.
Aby wyjaśnić przyczynę Pani dolegliwości potrzebne jest badanie ginekologiczne.

Pozdrawiam