Czy torbiel może powodować wzorsty beta hcg?

Witam, 21.07.2018r. miałam zabieg laparotomii z uwagi na ciążę pozamaciczną jajowodową. Jajowód pękł, ale wykonano jego plastykę i został zachowany. W tym dniu Beta HCG wynosiła 575,2 mlU/ml. Dwa tygodnie po laparotomii znowu wylądowałam w szpitalu z powodu silnych bóli brzucha. Okazało się, że na lewym jajniku zrobiła mi się torbiel typu krwotocznego- badanie na dzień 09.08.2018 a Beta HCG wynosiła 598, 800 mlU/ml. Zalecono mi przy wypisie ze szpitala wykonać jeszcze raz badanie Beta HCG i tydzień po wynosiła ona 649,98 mIU/ml. Nic z tego nie rozumiem. Czy poziom tego hormonu nie powinień teraz spadać? czy torbiel może powodować wzrosty Beta HCG? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje ponownie ocenić poziom beta hcg i koniecznie zgłosić się do ginekologa ponownie