Czy trądzik różowaty może się pojawić z dnia na dzień?

WITAM czy objawy trądziku różowatego w postaci rumienia i wysypki grudkowej mogą pojawić się z dnia na dzień na skórze która wcześniej nie posiadała trwałego rumienia, a tylko od czasu do czasu się czerwieniła. Z jakim innym schorzeniem skóry mozna to roznicowac. Skóra strasznie piecze, swędzi jest na niej jakby kaszka,obejmuje są twarz.Kilka dni przed wystąpieniem dolegliwości stała się jakby tłusta a taka nie była.

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, konieczna jest analiza skóry i zebranie dokładnego wywiadu by ustalić rodzaj zmian i ustalić ich przyczynę, by móc wdrożyć odpowiednie leczenie. Proponuję zgłosić się do dermatologa. Pozdrawiam