Czy Tramal jest groźny dla organizmu?

Witam Od 7 lat przyjmuje silne leki przeciwbolowe tramal mialam powazny problem z kregoslupem i wtedy wlasnie zaczela sie moja przygoda z tramalem. Po tylu latach to juz uzaleznienie bardzo silne ze ciezko jest funkcjonowac bez niego. Robilam wszystkie badania wszystkie maja dobre wyniki. Chce zapytac jak powazne szkody moze wyrzadzic w organizmie tak dlugo letnie przyjmowanie leku i czy jest to mozliwe ze nie odczuwam zadnych skutkow ubocznych zazywania tak silnego leku....

Witam
Tramal jest przepisywany m.in. w schorzeniach, którym towarzyszy przewlekły ból, który może trwać kilka lat. Jednak należy stosować pod okiem lekarza, gdyż żadna substancja nie jest obojętna dla organizmu. Mimo, że tramadol ma mały potencjał uzależniający po takim czasie przyjmowania ciężko jest odstawić lek bez pomocy lekarza. Stosowanie Tramalu przez dłuższy czas może wpłynąć m.in na nerki, wątrobę, a także na układ nerwowy prowadząc do zaburzeń poznawczych czy opóźnienia reakcji
Pozdrawiam