Czy tycie podczas leczenia choroby Hashimoto jest normalnym zjawiskiem?

Czy przy dobrze leczonej chorobie hashimoto zawsze się tyję? Aktualnie moja waga jest ok (65 kg / 175 cm wzrostu ) nie tyję, nie chudnę. Zastanawiam się jak będzie w przyszłości, czy osoby z hashimoto są skazane na bycie otyłymi. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
przy odpowiednim doborze diety oraz leków nie powinniśmy tyć. Prowadzę pacjentów, którzy również są na diecie redukcyjnej i chudną. Nie mniej jednak każdy jest inny i nie mogę zagwarantować jak będzie w danym przypadku. Proszę przestrzegać diety i zadbać o aktywność fizyczną.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk