Tycie podczas leczenia psychiatrycznego

Witam od kilku lat lecze się psychiatrycznie różne leki obecnie przyjmuję escitalopram, ponieważ tyłem od wenlafaksyny w dalszym ciagu mam problemy z wagą i nie wiem czy to problem leków czy czego? Cały czas tyję mimo spożywania rozsadnych ilosci jedzenia zwracam uwage na kalorie i przetworzenie produktów. I tyje tyje tyje w miesiący po 3 kilo..... Jestem już załamany i nie wiem co mam dalej robić ?

Witam,

Proszę zgłosić się z problemem do lekarza prowadzącego, powinien zmienić leki. Warto również skorzystać z konsultacji dietetyka aby sprawdził czy dieta nie jest zbyt kaloryczna
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Leki mogą być przyczyną Pana problemów z przyrostem masy ciała, dlatego proszę ponownie skonsultować problem z lekarzem prowadzącym. Bardzo dobrze, że zwraca Pan uwagę na jakość spożywanych produktów. Proszę również zbytnio nie ograniczać kaloryczności diety, zastosować zasadę spożywania 5 posiłków dziennie w mniejszych ilościach, w odstępach co około 3 godziny oraz włączyć aktywność fizyczną.

Pozdrawiam