Tycie podczas leczenia anoreksji

Witam, Choruję na anoreksję.Teraz ważę ok 37.5 kg przy 155 cm. i zaczęłam się leczyć.Staram się jeść 4 posiłki w ciągu dnia. Od marca jem mniej więcej tyle samo kalorii (teraz podjadam trochę precelki i krakersy).Nie rozumiem dlaczego pomimo, że nie zwiększyłam kaloryczności posiłków moja waga wzrosła. Początkowo ważyłam 35,potem waga wskoczyła na 36 i tak się utrzymywała przez pewien czas,a nagle wskoczyło na 37.5kg.Czemu tak się dzieje? jeżeli teraz tyje to co będzie jak zacznę jeść więcej?:(

Droga Pani,
wszystko jest w jak najlepszym porządku. Pani przyrosty masy ciała są odpowiednie, zatem proszę się nie martwić i dalej pracować nad powrotem do zdrowia. Pani organizm po prostu się odbudowuje stąd takie zmiany, które są bardzo korzystne.

Trzymam kciuki za kontynuowanie tego powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań

Witam,

powinna się Pani cieszyć a nie martwić! Wzrosty wagi są prawidłowe. Powinna Pani przytyć. Organizm odbudowuje straty. Proszę się nie bać, nie będzie Pani tyła bez przerwy. Jeżeli dojdzie już Pani do wagi zdrowej i będzie Pani pod okiem specjalistów którzy dobiorą odpowiednie odżywianie to waga się zatrzyma. Walczy Pani o zdrowie ponieważ anoreksja jest bardzo poważna chorobą prowadzącą do wyniszczenia organizmu.
W razie dodatkowych pytań lzachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk