Czy u nastolatka może wystąpić choroba niedoczynności serca?

Czy u nastolatka moze wystapić choroba niedoczynośći serca.Mam 17 lat.Bóle,dyskomfort w klatce.Po lekkim wysiłku np.wyjściu piętro wyżej po paru schodach mam kołatanie serca,czy po przejściu np.200 m itp.Dosyć szybko się męcze a jeszcze dwa lata temu byłem w dobrej kondycji,dość szybko biegałem,nie odczuwałem żadnego kołatania,bóli.Miałem robione w tym i tamtym roku badania Holter serca,ciśnienia,ekg,echo i wszystkie badania niby w normie.Doktor powiedział tylko żę mam nierówną oś bicia serca.

Lek. Katarzyna Szymczak

Choroby serca , w tym niewydolność mogą występować w każdym wieku, chociaż u młodych osób są rzadkie. Sugeruję kontrolę tsh oraz rtg płuc.
Pozdrawiam