Czy ubytek po zębie się zasklepi?

Po wyrwaniu siódemki miało miejsce szycie rany, która była dość głęboka i duża. Odstawiono na ok. tydzień acard. Po tym czasie wrócono do acardu i nastąpiło oderwanie się skrzepu i silny krwotok, który trwał prawie całą noc. Po ingerencji dentystycznej włożono gąbki kolagenowe i przepisano cyclonamine 0.5mg. Jest lepiej, natomiast gąbki prawie się rozpuściły i tak jakby wypadały, dlatego przytrzymuje je opatrunkami. Co dalej, czy w dziąśle zostanie dziura?? Czy ona się zabliźni, jeśli pozostał ubytek? Czy mogę używać jałowego opatrunku?

Zębodół powinien prawidłowo się zagoić. Jeżeli nie ma Pan bezwzględnych wskazań do stosowania kwasu acetylosalicylowego (Acard), proponuję zaprzestanie przyjmowania leku do czasu zagojenia.