Czy uderzenia gorąca mogą występować z powodu miesiączki?

Witam! Ostatnio zauważyłam że od kilku dni nachodzą mnie takie chwilowe fale gorąca (trwające krótko). Czy to może być spowodowane tym że akurat mam miesiączkę? A jeśli wystąpi to poza miesiączką czy powinnam się martwić? (ciśnienie dobre, serce mam zdrowe). Czy to może być na tle nerwowym? Bardzo proszę o odp.

Witam! Uderzenia gorąca o których Pani pisze jak najbardziej mogą być związane z wahaniami poziomu hormonów pojawiającymi się podczas menstruacji. Mogą być również spowodowane przez nerwicę bądź zaburzenia funkcji tarczycy.