Czy uderzenie w głowę może spowodować wstrząs mózgu?

W pon w pracy przytrafił mi się mały wypadek.Uderzyły mnie w głowę drzwiczki od półki takiej otwieranej z góry na dół.Poczułam w pierwszej chwili ból. Rozcięła mi się też skóra. Leciało sporo krwi.Ranę obejrzała pielęgniarka , zdezynfekowała. Dała jałowy opatrunek.Rana nie była rozległa. Ale już kolejny dzień czuję taki dziwny ból czy raczej ścisk głowy.Czy to efekt tej rany niewielkiej i uderzenia czy powinnam zrobić zrobić jakieś prześwietlenie głowy.Czy mogę mieć lekkie wstrząśnienie mózgu.

Lek. Katarzyna Szymczak

Taki niewielki uraz raczej nie spowodowałby wstrząśnienia mózgu. Jednak jeśli objawy beda się utrzymywac lub pojawia się zawroty głowy, problemy z widzeniem konieczna będzie wizyta u lekarza.
Pozdrawiam