Czy upały mogą nasilić objawy zmęczenia i ból wokół serca przy problemie z wypadaniem płatka zastawki?

Dzień dobry mam pytanie :) czy jeżeli mam problem z wypadanie platka zastawki serca i prawie cały czas jestem zmęczony po małym wysiłku mam się obawiać jakichś powikłań? Zwykły spacer powoduje u mnie zmęczenie, wprawia mnie to w mały niepokój. I jeszcze jedno czy upaly mogą prokrurowac objawy zmęczenia i bólu wokół serca?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli takie objawy nasiliły się w ostatnim czasie, wskazana jest powtórna konsultacja kardiologiczna. Być może doszło do pogłębienia wady zastawkowej, czego manifestacją mogą być zaobserwowane objawy. Może je także nasilać odwodnienie, o które w ostatnich dniach, z powodu wysokich temperatur jest nie trudno. Proszę dbać o prawidłową ilość spożywanych dziennie płynów - minimum 1,5L wody/dobę.