Czy upały mogły mieć wpływ na poronienie?

Witam.Stracilam dziecko w 37 tygodniu,2 dni wczesniej wizyta u ginekologa i wszytko ok.Oto wynik mikroskopowy:ograniczenie powierzchni wymiany(ogniskowe zawały i liczne nawapnienia),nasilone zaburzenia w krążeniu płodowym i matczynym.3 tygodnie wczesniej badania prenatalne takze nie wykazały zadnych nieprawidlowosci.ostatni trymestr odbywał sie w długotrwałych upalach ,czy to mogło miec znaczenie? Matka 30 lat

Lek. Wojciech Zygmunt

Nie wydaje mi się, by tak bardzo nasilone zmiany w krążeniu płodowo-matczynym były wywołane nasilonymi upałami. Prawdopodobnie wynika to z innej patologii.