Czy USG brzucha wykryłoby zmiany chorobowe w trzustce?

Witam, czy moje problemy mogą mieć źródło w trzustce. Od kwietnia zaczęły pojawiać się u mnie luźne stolce / biegunki z nagła potrzeba udania die do toalety. W tej chwili po miesiącu zażywania enterol mam raczej miękkie uformowane stolce czasami biegunka / luźny stolec o rożnej kolorystyce. Stolec oddaje codziennie od 1do 3 razy. Po wypróżnieniu często czuje niepełne wypróżnienie. Mam tez bole klejące/kolkowe na wysokości pępka po lewej stronie w ostatnim czasie praktycznie przez cały dzien (tylko nie jsk śpię ) Gastroenterolog w sierpniu i zlecił badania crp, żelazo, morfologia, krew utajona 3x wszystkie wyniki w normie. Usg brzucha miałam w czerwcu wszystko było ok. Gastroenterolog stwierdził ze to jelito wrażliwe bo na nowotwór jelita jestem zamloda a gdyby coś było nie tak to wyniki nie byłyby tak dobre. Martwię się bo strasznie się boje zachorowania na nowotwór. A ostatnio miałam poraz pierwszy zaparcia przez tydzień teraz znów miękki stolec. Miałam w tym roku od marca do sierpnia bardzo dużo silnego stresu związanego z choroba nowotworowa bliskiej osoby. Czy jelito drażliwe to trafna diagnoza czy to jednak może być trzustka? Nie schudłam w ostatnim czasie, nie mam żadnych objawów w nocy, mam normalny apetyt, nie pale nie pije alkoholu Tylko to wieczne zamartwianie się o moje zdrowie. Czy gdyby to było coś z trzustki to czy przy zgłaszanych objawach w sierpniu w czerwcowym usg brzucha byłoby widać zmiany w trzustce i badaniach laboratoryjnych.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.