Czy USG dopochwowe może nie wykazać ciąży?

Witam,
mam 25 lat i dokładnie 1.12.2010 r. dowiedziałam się, że będę mamą. Kilka dni później pojawiły się krwawienia, więc czym prędzej pognałam do lekarza (dostałam D***). Poszłam za kilka dni jeszcze do innego lekarza i ten mnie zbadał. Okazało się, że krwawienia występowały z nadżerki, a nie z pochwy.
Zapisałam się z polecenia lekarza na USG no i po badaniu lekarz oznajmił, że nie widzi pęcherzyka płodu. Badanie krwi wykazało, że jestem ok. w 4-5 tygodniu ciąży (dokładnie 163 HCG). Bardzo się wystraszyłam, bo zostałam poinformowana, iż może być za wcześnie na badanie i dlatego nic nie widać, ale też może to być ciąża pozamaciczna.
Bardzo jestem zmartwiona i zatroskana, a następna wizyta dopiero 28 grudnia. Proszę o odpowiedź, jakie jest prawdopodobieństwo, że jest to ciąża pozamaciczna? Ostatnia miesiączka wystąpiła 25 października.
Caroli

Witam serdecznie,
na początku ciąży w badaniu USG można nie uwidocznić zarodka. Dlatego musi Pani spokojnie poczekać do kolejnego badania.
Niestety nie jest wykluczone, że to ciąża pozamaciczna. Proszę być dobrej myśli, że wszystko będzie w porządku.
Pozdrawiam