Czy usunąć spróchniałego zęba mlecznego u dziecka?

Witam dziecko miało w wieku 3 lat pruchnice chyba antybiotykówa czy białkowa. Nie pamiętam. Ma jedynki i dwójki gorne ledwo wystające z dziąseł . Teraz ma 6 lat na dole już straciła dwa ząbki przednie Ale na górze nad prawda jedynka nad zgnitym zębem pojawiła się jakby igielka wyszedl ząb nowy przez dziaslo nad zebem. Czy iść usunąć spruchnialego mleczaka czy poczekać aż może ząbek to wypcha?

Jeśli wyrzyna się ząb stały a mleczny wciąż jeszcze jest, należy wnioskować, że z jakichś powodów korzeń mlecznego zęba nie zresorbował się.W takiej sytuacji należy usunąć go. Pozdrawiam.