Czy utrata wagi ma związek z leczeniem farmakologicznym trądziku?

Czy utrata wagi ma związek ze skróconym czasem stosowania kuracji Izotretynoiną? Witam, na początku lutego zacząłem kuracje izotretynoiną. Przy wadze 97kg zapisana została mi dawka 40mg przez 9 miesięcy. Od miesiąca moja waga wynosi około 85kg (redukcja). Jest to moja 2 kuracja izotretynoiną. Czy taka utrata wagi w trakcie kuracji spowoduje skrócenie jej trwania? Chciałbym jak najszybciej skończyć kuracje.

Lek. Michał Lenard

Nie, zmniejszenie masy ciała nie powinno mieć wpływu na czas kuracji, sugeruję stosować lek zgodnie z zaleceniem Pani lekarza. Pozdrawiam!