Czy w ciąży można stosować Mexitil?

Czy Mexitil można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Mexitil to lek stosowany w celu normalizacji pracy serca. Dzięki niemu serce bije równo i nie przyspiesza. Lek ten dostępny jest wyłącznie na receptę, a dawkowanie ustala lekarz.

Niestety producent ma ograniczone doświadczenie związane z przyjmowaniem leku przez kobiety ciężarne, dlatego decyzja o przyjmowaniu leku należy do lekarza prowadzącego. Zestawi on korzyści płynące ze stosowania preparatu z ewentualnym ryzykiem dla płodu.

Warto pamiętać, że lek Mexitil przenika do mleka matki, dlatego stosowanie go w okresie karmienia piersią również powinno być skonsultowane z lekarzem.

Na naszym portalu znajduje się artykuł dotyczący przyjmowania lekarstw w ciąży. W wolnej chwili może się Pani z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/leki-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.