Czy w czasie ciąży można chodzić do dwóch lekarzy?

Witam!
Mam następujące pytanie, czy w czasie ciąży można chodzić do dwóch lekarzy na fundusz i mieć założone 2 karty ciąży u różnych lekarzy? Chodzi o to, że do jednego trudno się dostać (wizyty 1 raz na 4-5 tygodni), a do drugiego nie ma problemu, a wolę chodzić do pierwszego, a w razie mieć zapasowego lekarza, który szybko mnie przyjmie.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie,
może Pani korzystać z wizyt u dwóch lekarzy. Jednak nie ma to chyba uzasadnienia. Jeden lekarz powinien prowadzić ciążę. Gdyby była potrzeba częstszych wizyt, na pewno lekarz wyznaczy Pani dogodny termin wizyty. Natomiast w przypadkach nagłych na pewno Panią przyjmie poza kolejnością.
Kartę ciąży powinna mieć Pani jedną.
Pozdrawiam