Wybór jednego lekarza spośród dwóch: czy poinformować drugiego?

Witam.
Na początku ciąży chodziłam do 2 lekarzy, wobec czego miałam założone 2 karty ciąży. Teraz wybrałam jednego i chodzę tylko do tego lekarza. Czy w związku z tym muszę poinformować tego drugiego lekarza, że już nie będę korzystać z jego usług? Chodzi mi o to, że do tej przychodni mogę jeszcze chodzić w przyszłości, np. po urodzeniu dziecka (bo są mniejsze kolejki), a chcę uniknąć niezręcznej sytuacji, kiedy np.pójdę tam za rok i będę miała tam kartotekę "ciężarne", a już urodziłam. Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!
Nie trzeba informować lekarza. Z pewnością nie będzie problemu z korzystaniem z jego usług w przyszłości.
Z poważaniem.