Czy w moim przypadku konieczna jest osteotomia?

Witam, przygotowuję się do artroskopii kolana. Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej typu rączki od wiadra. Dodatkowo lekarz zaleca zrobienie osteotomii kości piszczelowej w celu przedłużenia życia mojego stawu. Choruję również na seronegatywne zapalenie stawów. Obecnie w remisji. Biorę Metex 20mg/tydz. wyczytałem gdzieś, że przy chorobach reumatycznych nie wykonuje się osteotomii. proszę o opinię w tej sprawie. Najlepiej reumatologa. Mam 46 lat i jestem nauczycielem wf. pozdrawiam

Problem jest tu dość skomplikowany. Uszkodzenie łąkotki w tej grupie wiekowej rzadko dobrze się goi po szyciu i jeśli dodatkowo doszło do zaburzenia osi kończyny, to rzeczywiście wskazana byłaby osteotomia. Tyle tylko, że reaktywne zapalenie stawów jest tu pewnym przeciwwskazaniem, a przyjmowane leki zwiększają ryzyko powikłań. Zacząłbym od weryfikacji rozpoznania reumatologicznego.