Czy w ostatnich dniach zażywania tabletek antykoncepcyjnych przed przerwą ochrona jest zmniejszona?

Witam. Od około 4 lat biorę tabletki Y***. W lipcu nie miałam okresu, ponieważ brałam je bez przerwy, bo byłam na wczasach i miałam dostać okres ;) Brałam je także teraz w sierpniu i odstawiłam je w środę, bo miałam dostać okres. No i doszło do niefortunnego skończenia w środku. We wtorek wzięłam ostatnią. Czy jest możliwość, że zajdę w ciążę, bo troszkę się niepokoję? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź :)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną, nie zabezpiecza przed niechcianą ciążą. Oznacza to, że to gdzie Państwo "kończycie" nie ma istotnego znaczenia.
2. Jeśli nie pominęła Pani tabletki w ostatnim tygodniu przed przerwą oraz pierwszym po, natomiast przerwa nie będzie dłuższa niż 7 dni, to jest Pani przez cały czas całkowicie chroniona.