Czy w przebiegu grzybicy mogą powiększyć się węzły chłonne?

Witam, 2 tygodnie temu poczułam powiększony węzeł chłonny pachwinowy po prawej stronie, do tego lekko czuć było rybi zapach z pochwy, kilka dni temu wargi sromowe stały się obrzęknięte i obolałe oraz bardzo swędzące, upławy białe bardzo gęste o słodko mdłym zapachu bez grudek. Od wczoraj bolą mnie jajniki zwłaszcza z lewej strony. Ból prawego jajnika promieniuje do nogi.Podejrzewam grzybicę. Czy węzeł powiększyłby się za nim pojawią się objawy grzybicy? Wizytę mam za tydzień dopiero.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie wcześnie udać się do lekarza ginekologa po wykluczeniu innych przyczyn taka przyczyna powiększenia węzłów chlonnego jest możliwa