Czy w przypadku chorych po raku tarczycy bezpieczny jest taki poziom TSH?

witam, Tato (67 lat) jest po 5 latach od wycięcia raka brodawkowego na tarczycy. Obecnie TSH=0,040ul/ml. Musi przejść operację na przepukline pachwinową ale lekarz anestozjolog nie znieczuli go przy tak niskim TSH. Zalecił uregulowanie TSH do min.0,27 żeby móc zrobic operację. Czy w przypadku chorych po raku tarczycy bezpieczny jest taki poziom TSH i czy nie zagraża to pobudzeniem komórek nowotworowych? dziękuję za odpowiedź.Agnieszka

Lek. Tomasz Budlewski

a czy nie została usunięta cała tarczyca? konieczna wizyta u endokrynologa i odpowiednia modyfikacja leczenia.