Wynik TSH po jodowaniu i przy raku tarczycy

Mam raka tarczycy ,jestem po dwóch operacjach,po jodowaniu .Po jodowaniu TSH bylo 131.Po zmianie leku z Euthyrox na Novothyral75 po dwóch tygodniach spadło do 9,88.Czuje sie dobrze ostatni wynik z TSH wyszedł 0.005 . BOIRE Novothyral75 2tabletki rano. CZy jest jakis w tym niepokuj czy mam byc niezapokojona ,wizyte mam na pazdziernika niewiem co sie dzieje i czy mam sie bac. Dziekuje

W przypadku leczenia raka tarczycy ważne jest, aby poziom TSH był na bardzo niskim poziomie ponieważ w takim przypadku jakiekolwiek szczątkowe pozostałości komórek tarczycy nie zostają pobudzane przez ten hormon. To ma zapobiec wznowie raka. Co do ostatecznego, odpowiedniego poziomu TSH w Pani przypadku musi zadecydować endokrynolog prowadzący. Jeśli nie występują objawy przedawkowania Novothyralu to raczej nie ma powodu do niepokoju.