Uszkodzenie ślinianek przyusznych i podżuchwowych w wyniku raka tarczycy a stosowanie lampy Sollux

Czy można zastosować leczenie lampą Sollux lub nie powinno się w przypadku uszkodzenia ślinianek przyusznych i podżuchwowych po leczeniu jodem promieniotwórczym 131-I z powodu raka brodawkowatego tarczycy? Stan po dwóch jodowaniach, a po 5 mies. od ostatnio przebytego jodowania: powiększenie węzłów chłonnych podżuchwowych, czasem wyczuwalne pojawiające się guzy lub nie wyczuwa się ich, czasem napinanie się miejsc przyusznych podczas jedzenia, dokuczliwa suchość w jamie ustnej.Co z tym dalej?

W przypadku nowotworów nie powinno się stosować lampy typu Sollux. Radzę z problemem udać się bezpośrednio do lekarza i rozważyć jeszcze konsultację laryngologiczną.