Czy w przypadku moich problemów z penisem wizyta będzie niezbędna?

Witam, w ostatnim czasie pojawiła się zmiana, która mnie bardzo martwi. Mam świadomość, iż najlepsza droga, to droga do lekarza. Jednak, jak większość mężczyzn, odczuwam dyskomfort związany z taką wizytą. Chciałem dlatego zapytać, na co mam się przygotować i czy wizyta będzie niezbędna, czy może uzyskam informację dzięki Państwu.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Podane przez Pana linki przestały być aktywne. Od razu jednak pragnę zastrzec, że przesłanie zdjęcia w żaden znaczący sposób nie wpłynie na typ zaleceń. Konsultacja lekarska zalecana jest każdemu pacjentowi, u których występują nowe zmiany skórne niewiadomego pochodzenia.
Przesyłane przez Państwa zdjęcia dają jedynie charakter orientacyjny i pozwalają wysunąć jedynie wstępne rozpoznanie. Ostateczne i najpewniejsze uzyska Pan jedynie w gabinecie lekarskim, w którym specjalista będzie miał możliwość obejrzenia i ocenienia charakteru zmian. Niejednokrotnie sama obserwacja nie jest wystarczająca i wymagane jest wykonanie badań mikrobiologicznych.

Z Pana opisu wynika jednak, że podejrzewa Pan infekcję HPV. Zmiany skórne po infekcji wirusem zwykle są uszypułowane, niebolesne w kolorze skóry. Nie sączą się, nie krwią. Jeśli Pana zmiany są podobne do opisanych, wskazana jest wizyta u dermatologa lub wenerologa.

Wizyta u dermatologa nie różni się zasadniczo od zwykłej wizyty u internisty. Jak zawsze zbierany jest wywiad z pacjentem, a następnie pacjent proszony jest o pokazanie niepokojących zmian. W Pana przypadku będzie Pan musiał jedynie opuścić spodnie i bieliznę. Całe badanie nie trwa dłużej niż minutę, może dwie. W zależności od przypuszczeń lekarza zostanie Pan skierowany na dalsze badania lub zostanie Panu wypisana recepta na odpowiedni preparat.

Pozdrawiam