Czy w takiej sytuacji będę w pełni chroniona?

Zaczęłam antykoncepcję hormonalną tabletkami. Niestety zależało mi na czasie i w zeszłym miesiącu zaczelam je brać w 4 dniu cyklu. Czy jeśli w tym miesiącu akurat 1 dzień okresu wypada w trakcie placebo to czy juz bede w pełni chroniona? Chodzi o to, ze należy zacząć je brać z 1 dniem cyklu a mi wypada teraz 3, ale już jestem miesiąc na terapii. Pozdrawiam.
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zazwyczaj zaleca się rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu cyklu, aby zapewnić pełną ochronę od samego początku. Nie ma jednak konkretnych przeciwwskazań do tego, żeby zacząć je przyjmować w dowolnym dniu cyklu, pamiętając jednak, że pełne ochrona nastąpi wtedy po 1 tygodniu przyjmowania tabletek.

W tym momencie powinna je Pani brać zgodnie z informacją w ulotce tabletek, czyli po skończeniu tabletek aktywnych, zacząć brać placebo, a po ich wybraniu, zacząć kolejne opakowanie. Ochrona powinna być w takiej sytuacji zachowana.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.