Czy w takim przypadku tabletka ma duże szanse zadziałać?

Witam. W dniu 11.07 około godziny 10 rano kochaliśmy się z dziewczyną i niestety doszło do pęknięcia prezerwatywy (wytrysk w środku). Dosłownie 3 godziny później zażyła tabletkę "po" Escapelle. Ostatnia miesiączka zaczęła jej się 27.06, a średnia długość jej cykli to 30-31 dni. Dzisiaj w nocy (około godziny 2 dnia 13.07) doznała kilkugodzinnego bólu z lewej strony podbrzusza, co prawdopodobnie było bólem owulacyjnym, biorąc pod uwagę długość cyklu. Czy w takim przypadku tabletka ma dużą szansę zadziałać i do ciąży nie dojdzie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Escapelle, czyli tabletka 72h „po,” zawiera potężną dawkę syntetycznego progesteronu, którego zadaniem jest opóźnienie owulacji oraz zmiana wyściółki endometrium, tak by zapłodniona komórka jajowa nie mogła się zagnieździć. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle.

Zatem jeżeli tabletka zostanie zażyta w trakcie owulacji lub po upływie 72h od stosunku, to może nie zadziałać. W Państwa przypadku najprawdopodobniej nie ma powodu do obaw – doszło do przesunięcia owulacji, zatem zapłodnienie można wykluczyć. Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/escapelle-czy-ellaone-czym-sie-roznia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.