Czy w tej sytuacji mogło się coś stać z moim okiem?

Dzień dobry wczoraj palcami (dłonią) przetarłam lewą powiekę, wcześniej (15 minut) wytarłam dłoń ściereczkami - Frischer Professional ściereczki czyszczące do ekranów telewizorów, bo wycierałam tablet. Tylko wyciagnęłam nowe i wytarłam je dłonie.  Oko trochę zabolało. 15 minut później poszłam do łazienki i słuchawka od prysznica umyłam oczy. Po tym trochę bolało mnie oko, a później lewa strona głowy. Wzięłam tabletki Ibuprom i przestało boleć. Czy mogło coś stać się z moim okiem? Pracuję na komputerze.  Tydzień temu byłam u okulisty i mam kontrol na marzec.  Skład ściereczek zawiera mieszaninę poreakcyjną 5-chloro-2-metylo-2H- izotiazol- 3-onu i 2-metylo-2H-izotiazol-3-onu. Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

taki jednorazowy incydent nie powinien mieć wpływu na narząd wzroku. Oprócz podrażnienia najprawdopodobniej nic się nie stało.

W takich sytuacjach może dochodzić do zaczerwienienia, szczypania, pieczenia, a czasem nawet do rozmazywania obrazu. Dzieje się tak na skutek kontaktu oka z szamponem, proszkiem do prania lub innymi środkami. Nasi specjaliści z zakresu okulistyki są zdania, że należy płukać oko wodą (nawet przez kilka dni) lub zastosować sztuczne łzy.

Gdyby jednak dolegliwości bólowe utrzymywały się, to proszę umówić się na wizytę stacjonarną do okulisty.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przecieranie-oka-po-kontakcie-z-proszkiem-do-prania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-oka-po-kontakcie-z-szamponem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-uszkodzenia-oka-po-kontakcie-ze-srodkiem-do-czyszczenia-wc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.