Czy w trakcie cyklu szczepień przeciwko HPV może dochodzić do kontaktów seksualnych?

Witam, mam pytanie czy w trakcie cyklu szczepien przeciwko HPV moze dochodzic do kontaktow seksualnych? Chodzi mi o rozpoczecie wspolzycia seksulanego pomiedzy dawkami szczepionki przeciwko HPV

Jeśli szczepi się Pani jako dziewica, najlepiej będzie cały cykl i dopiero rozpocząć współżycie - w ten sposób nie ryzykuje Pani zakażenia, kiedy odporność jeszcze nie jest optymalna. Jeśli podejmie Pani współżycie, warto stosować prezerwatywy.