Czy można współżyć w trakcie szczepień na HPV?

Witam, jesteśmy z partnerem po pierwszej szczepionce na HPV. Czy aby uprawiać bezpieczny seks oralny trzeba czekać na zakończenie serii szczepień (wcześniej uprawialiśmy normalnie seks)?
KOBIETA, 27 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

szczepienia przeciwko HPV są podawane w serii kilku dawek, zazwyczaj przez okres kilku miesięcy, w celu osiągnięcia pełnej ochrony. Podczas serii szczepień organizm stopniowo rozwija odporność przeciwko wirusowi, jednak jej pełnia nie jest gwarantowana po pierwszej dawce. W tej sytuacji zaleca się kontynuowanie stosowania zabezpieczeń, takich jak prezerwatywy, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-na-hpv

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.