Czy w trakcie leczenia PCOS mogę zajść w ciążę?

Czy w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych przy PCOS można zajść w ciążę? Lek C*** jest na 3 miesiące, ale jeżeli lekarz przepisuje go na przykład na 12 miesięcy, to czy będzie on działał tak samo jak na początku, czy szanse na ciążę są mniejsze lub większe?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Terapia antykoncepcyjna stosowana przy leczeniu zespołu policystycznych jajników PCOS jest tak samo skuteczna jak przyjmowana w celach wyłącznie antykoncepcyjnych.
W Pani przypadku, przyjmowany preparat nie jest środkiem antykoncepcyjnym! Wręcz odwrotnie - jest to lek stosowany w celu ułatwienia zajścia w ciążę, u kobiet z cyklami bezowulacyjnymi. W przypadku leczenia PCOS ma on działać objawowo, zmniejszając np. hirsutyzm i zaburzenia cyklu.

Nie jest Pani zabezpieczona przed zajściem w ciążę w czasie tej terapi, wręcz odwrotnie ma Pani większą szansę.

Proszę porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem lub lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.