Czy w trakcie przerwy trzeba stosować dodatkową antykoncepcję?

Czy podczas 7 dni przerwy w stosowaniu krążka dopochwowego jest potrzeba stosowania innej antykoncepcji?
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ochrona antykoncepcyjna zapewniana przez krążek dopochwowy pozostaje zachowana nawet podczas 7-dniowej przerwy między kolejnymi cyklami. W ciągu tego okresu nie ma powodów do niepokoju o możliwość zajścia w ciążę, o ile krążek był prawidłowo stosowany przez cały poprzedni cykl.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.