Czy w tym cyklu już nie mogę liczyć na ciążę?

Dzień dobry mam pytanie odnośnie wyniku beta hcg a mianowicie 1 dzień cyklu miesiączkowego zaczął się 12.06.2022 moje cykle są 27-28 dniowe Test owulacyjny clearblue wykazał owulacje w 13 dniu cyklu do współżycia doszło w 11, 12, 13,14,15,16 dniu cyklu Dzisiaj w 24 dniu cyklu zrobiłam beta hcg wynik 1.20 Od wyniku 5 jest ciąża Czy w tym cyklu już niemamy z mężem co liczyć na ciążę? Miesiączkę powinnam dostać za 4 dni

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zalecamy, aby wykonała Pani test wykrywający hormon beta Hcg jeszcze raz, tym razem około 3 tygodni po współżyciu. Pierwszy test mógł okazać się wadliwy lub badany hormon nie osiągnął jeszcze wysokiego stężenia.

W 3 tygodniu ciąży wynik badania beta Hcg wynosi zazwyczaj od 5,8 do 71,2 mlU/ml. Jeżeli test to wykaże, to z dużą dozą pewności można mówić o zapłodnieniu.

Przy staraniach o dziecko zaleca się stosunki pomiędzy 9 a 18 dniem cyklu (przy regularnym 28-dniowym okresie), wtedy przypadają dni płodne. Należy pamiętać, że plemniki w ciele kobiety mogą przetrwać nawet kilka dni, dlatego przy planowaniu ciąży warto odbywać stosunki nawet kilka dni przed owulacją.

Niektóre badania wskazują na pomocne działanie kwasu foliowego dla osób, które starają się o dziecko. Pomaga on w funkcjonowaniu komórek w ciele kobiety, a u mężczyzn poprawia jakość nasienia.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego tematu:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-szybko-zajsc-w-ciaze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.